Zmarł strażak
– druh Franciszek Mikołajczyk

Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarł strażak druh Franciszek Mikołajczyk.

Urodzony 25 .10.1947r., wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Grybowie – Białej mając 15 lat. Od początku aktywnie uczestniczył w zbiórkach, szkoleniach, ćwiczeniach i reprezentowaniu strażaków w uroczystościach państwowych i kościelnych. Był zawsze do dyspozycji dowództwa tutejszej jednostki, za co wielokrotnie go nagradzano odznaczeniami strażackimi i resortowymi min. w 2005r. otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi dla Pożarnictwa a w 2015 „Odznakę za Wysługę lat 50”. W 2015 roku, przy okazji poświęcenia nowego samochodu „Volvo’ został odznaczony przez Burmistrza Miasta Grybów, ” Okolicznościowym Medalem Zasługi dla Mieszkańców Ziemi Grybowskiej”. Do końca interesowała go działalność strażacka co przejawiało się jego obecnością na dorocznych Walnych Zebraniach Sprawozdawczych, na które wybierać się miał również jutro tj. 4 stycznia, lecz nie dane mu było w nim uczestniczyć. W zamian tego, w dowód wdzięczności za zasługi, chciejmy towarzyszyć w jego ostatniej drodze i modlić się wspólnie za duszę śp. druh Franciszka Mikołajczyka. Dnia 04 stycznia 2019 (sobota) wprowadzenie ciała do bazyliki o godz 10:30 a o 11:00 Msza Święta pogrzebowa.