15 kwietnia 2017 Honorowa warta przy Grobie Pańskim i święcenie pokarmów w OSP

Zgodnie ze 112-letnią tradycją, strażacy z OSP Grybów –Biała wraz z OSP Siołkowa, uczestniczyli aktywnie w przygotowaniu i celebrowaniu Triduum Paschalnego w grybowskiej bazylice. Do późnych godzin nocnych w Wielki Piątek i przez cały dzień Wielkiej Soboty wraz z młodzieżówką MDP i dziewczynami – strażakami, niezłomnie trzymali honorową wartę przy  Bożym Grobie, by późnym wieczorem uczestniczyć we Mszy Świętej Nocy Paschalnej.

Jak już zapewne wiecie, w czasie tej ceremonii połowa naszych  ratowników  musiała opuścić oprawę liturgiczną, gdyż zostaliśmy  zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu do działań na terenie miejscowości Polna i powróciliśmy po 1 godzinie  (szczegóły tej  akcji kliknij link na dole artykułu pod zdjęciami)

 

Zwyczajowo w siedzibie OSP Grybów-Biała odbyło się święcenie pokarmów

15 kwietnia 2017 godz. 20:06 Polna – Alarm w czasie rezurekcji