24 lutego 2019 godz. 17:19 Siołkowa
– Zabezpieczenie lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Zabezpieczenie terenu do lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).  Bezpieczne miejsce do lądowania helikoptera ustaliśmy nieopodal szkoły podstawowej. Odległość do miejsca zdarzenia wynosiła ok. 0,5 km więc zawieźliśmy tam ratowników medycznych LPR samochodem Volvo (pozostali strażacy  w tym czasie zabezpieczali teren i helikopter). Po ich powrocie karetką ZRM z osobą poszkodowaną, strażacy – ratownicy pomagali w reanimacji 10-letniej dziewczynki.

W działaniach uczestniczyli OSP KSRG Grybów – Biała W., OSP Siołkowa, Zespół Ratownictwa Medycznego i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Poniżej foto i link video.

grybow24.pl/2019/02/siolkowa-lpr-przylecial-po-reanimowane-dziecko-tv/?fbclid=IwAR2inpe05bFok9VjZuhTyEN4xo_d2FDkNCLxDksvQDiFnqSLAAlqgqPDAto