Zmarł zasłużony strażak dh Antoni Motyka

Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 84 lat odszedł na „wieczną służbę” szanowny druh Antoni Motyka.

Urodził się 18. 10. 1935 roku a wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Grybowie – Białej Wyżnej w 1954r. Od początku był bardzo zaangażowany w społeczności strażackiej i aktywnie uczestniczył w działaniach ratowniczych. Niestrudzenie i dumnie reprezentował nasza jednostkę, niosąc jej sztandar podczas uroczystości państwowych i kościelnych. Gdy został Honorowym Członkiem OSP Grybów – Biała W., dopóki Mu sił starczyło, interesował się jej działalnością. Druh Antoni za swoją przykładną postawę strażacką był kilkakrotnie odznaczany min. brązowym, srebrnym (1985r) i złotym (1991r.) „Medalem za zasługi dla pożarnictwa” a w 2015r. został udekorowany odznaką za wysługę lat ” 60 lat w straży pożarnej”.

Chciejmy zatem w podzięce za bezinteresowne dobro, które czynił dla mieszkańców Grybowa i okolic, towarzyszyć Mu w Jego ostatniej drodze dnia 28.05.2019 (wtorek) o godz 13:30 i modlić się za spokój Jego duszy.