Zmarł strażak
– Druh Jan Kornakiewicz

Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 89 lat zmarł dh Jan Kornakiewicz, ostatni strażak byłej jednostki OSP Grybów, mieszczącej się na ul. Jakubowskiego.

Druh Jan w tamtejszej jednostce aktywnie uczestniczył w działaniach bojowych, jak również udzielał się w uroczystościach państwowych i kościelnych. Po połączeniu OSP Grybów z OSP Biała Wyżna, z racji dalekiej odległości do siedziby jednostki w Białej Wyżnej, przestał angażować się w akcjach ratunkowych, lecz włączał się w inne aspekty działalności stowarzyszenia OSP. Mimo sędziwego wieku, do ostatnich lat swojego życia interesował się strażą pożarną i uczestniczył w spotkaniach strażackich min. dorocznych Walnych Zebraniach Sprawozdawczych.

Żegnając druha Jana, chciejmy uczestniczyć w jego pogrzebie w sobotę dnia 08 czerwca o godz. 8:30 i pomodlić się za spokój Jego duszy.