Zmarł strażak – długoletni komendant
Druh Adam Motyka

Z wielki bólem informujemy, że 24 września 2019 roku, w wieku 84 lat odszedł do Pana na Wieczną Służbę dh Adam Motyka.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej Grybów – Biała wstąpił w 1959 roku. Przez 52 lata pełnił funkcję komendanta, następnie naczelnika. Współwychowawca wielu pokoleń strażaków ochotników. Wybitnie udzielał się i angażował w działalność ratowniczą. Jego udział w działaniach bojowych ciężko zliczyć, gdyż są one rzędu kilku tysięcy. Będąc dowódcą jednostki wpisał się w naszą grybowską społeczność jako oddany strażak i regionalny bohater. Straż pożarna była pasją i całym jego życiem. Był przykładem i naszym idolem. Za swoją działalność społeczną uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a za strażacką m.in. Złotym Znakiem Związku, Złotym Krzyżem Zasługi, złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza, medalem „Zasłużony dla Pożarnictwa Ziemi Sądeckiej oraz wieloma innymi medalami społecznymi takimi jak „Zasłużony dla Ziemi Grybowskiej.


26 września 2019r. (tj. czwartek)  będziemy towarzyszyć i modlić się w
ostatniej drodze zmarłego dh Adama. O godz. 14.00 nastąpi wprowadzenie ciała do Bazyliki Mniejszej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie oraz modlitwa różańcowa, a o godz. 14.30 Msza Święta żałobna.

Odpoczywaj w pokoju wiecznym!