Wspólna pielgrzymka strażaków z OSP i PSP do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Saczu

Dnia 29 lipca 2018 strażacy  powiatu nowosądeckiego z OSP i PSP przemaszerowali wspólnie ulicami miasta Nowego Sącza do Bazyliki św. Małgorzaty.  To już XIX raz miało miejsce takie wydarzenie, że podczas tygodniowego odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego wszyscy strażacy z naszego regionu udają się na Mszę Św. w intencji wszystkich, którzy służą strukturach Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, ich rodzin a także za zmarłych druhów. W przemarszu i uroczystościach we wczesnych godzinach porannych udział wzięło kilkuset strażaków, 44 poczty sztandarowe a oprawę muzyczną prezentowała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tęgoborzy.

Dziękujemy dh Danucie Kruczek za przesłane zdjęcia.