Wielkie odliczanie do historycznej chwili
– Ostatnie przygotowania

Jak już zapewne niektórzy z Was wiedzą, zakup naszego nowego samochodu staje się powoli faktem.  Ostateczny termin odbioru został intensywnie przyspieszony tak, że za kilka tygodni znajdzie się w naszej remizie. Informacje te przekazał nam nasz prezes Waldemar Krok po ostatnim spotkaniu w firmie Bocar, która karosuje samochód na podwoziu marki Volvo FL 280. Na spotkanie to zabraliśmy cały nasz sprzęt ratowniczy, który będzie na wyposażeniu tego samochodu, aby  sprawdzić czy wszystko będzie się mieściło zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami. (Zdjęć tego samochodu nie udostępniamy, gdyż firma budująca zabudowę strażacką zastrzegła sobie prawa do prywatności).

Oczekując na to historyczne wydarzenie, które ostatnio miało miejsce  38 lat temu ( w 1979 roku otrzymaliśmy od Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu nowiutki samochód Star 244- GBA 2,5/16), przygotowujemy budynek remizy pod względem technicznym. Ponieważ Volvo FL 280 jest wysokich rozmiarów a z dotychczasowego pierwszego stanowiska samochodów –  bramy numer 3 wyjazd jest pod lekkim wzniesieniem, zdecydowaliśmy się o obniżeniu progu pod bramą numer 5 z tyłu remizy. Wiązało się to z dużym wysiłkiem pracy i środkami finansowymi, gdyż zostaliśmy  zmuszeni zakupić także nową tylną, wyższą bramę, której koszty pokryte zostały z dużą pomocą Burmistrza Miasta Grybów Pawła Fydy. Przy tej okazji przypominamy, że obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ PARKOWANIA samochodów przed każdą z bram z możliwością jego odholowania lub uszkodzenia – uwzględniając zwłaszcza bramę czerwoną przy placu z tyłu remizy.