Uroczystości niepodległościowe w Grybowie

11 listopada obchodzony był hucznie w Grybowie w związku ze 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w  Bazylice pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej,  została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. W śród różnych delegacji z kraju i zagranicy, nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej jednostki, a także pocztu sztandarowego. Po zakończonym nabożeństwie uformował się na Rynku pochód , który przemaszerował głównymi ulicami miasta pod pomnik w Parku Miejskim, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości i złożenie wieńców przez poszczególne delegacje. Uwagę wszystkich przykuwała flaga narodowa dużych rozmiarów –  20 m długa i 3m szeroka, która została uszyta specjalnie na tę uroczystość a niesiona była przez 20 młodych strażaków z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  OSP Grybów – Biała.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tej uroczystości. Dziękujemy portalowi Grybów24.pl za udostępnione zdjęcia.

Poniżej link do obszernej relacji portalu Grybów24.pl

http://www.grybow24.pl/2018/11/obchody-100-tnej-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci-w-grybowie-tv/#prettyPhoto