Uroczystości kościelne – Triduum Paschalne 2018

Zgodnie ze 113-letnią tradycją, strażacy z OSP Grybów –Biała W. wraz z OSP Siołkowa, uczestniczyli aktywnie w przygotowaniu i celebrowaniu Triduum Paschalnego w grybowskiej bazylice. Do późnych godzin nocnych w Wielki Piątek i przez cały dzień Wielkiej Soboty przy asyście młodzieżówki MDP, niezłomnie trzymali honorową wartę przy  Bożym Grobie. Należy podkreślić, że jedną piętnastominutową  zmianę reprezentowało dwóch grybowskich wikarych – ksiądz Janusz M. i ksiądz Tomasz.  Przygotowaniem, rozpaleniem i zabezpieczeniem ognia do poświęcenia zajęła się OSP Siołkowa. Punktem kulminacyjnym była wieczorna Msza Świętej Nocy Paschalnej, w której uczestniczyła większość strażaków z naszej jednostki a kilku ratowników trwało w gotowości bojowej do działań ratowniczych po przywiezieniu na pobliski parking jednego z samochodów strażackich.

Tradycyjnie w budynku naszej remizy odbyło się poświęcenie pokarmów dla części osiedla Biała Wyżna.

Poniżej przedstawiamy obszerną relację fotograficzną z obydwu wydarzeń.