Unikatowe archiwum OSP Grybów i Biała
– Znalezione dokumenty

Porządkując dokumentacje po remoncie kantorka tut. remizy, natrafiliśmy na unikatową dokumentację z działalności jednostki OSP Grybów, OSP Biała Wyżna  aż w końcu OSP Grybów – Biała. Dotyczą one  powstania straży pożarnej w mieście Grybów, coroczne raporty sprawozdawcze od 1881 roku, protokoły z przekazania sprzętu i samochodów, planów budowy remizy czy przemowy iście z czasów PRL i inne. Jest to dla nas kopalnia informacji, która ukazuje  140 lat działalności OSP Grybów a później OSP Grybów – Biała. Znajdujemy w nich znane nazwiska grybowian a także przedwojennych mieszkańców ..także hebrajsko brzmiących. Na uwagę zasługuje najstarszy dokument z 13 maja 1880r, który mówi o potrzebie i powołaniu do życia jednostki ” Ochotniczej Straży Pożarnej”.

Poniżej w galerii przedstawiam kilka z nich. Warto je sobie przeglądnąć, gdyż zapewne znajdziecie Państwo kilka ciekawych wiadomości o prowadzonej działalności  z ubiegłych dziesięcioleci  lub dokumenty świadczące o zaangażowaniu się w działalność ratunkową Waszych bliskich i  przodków.