Podsumowanie działalności strony internetowej

Cieszymy się, że  łączycie się Państwo z nami w sposób wirtualny poprzez nasze oficjalne strony: internetowej a także systemem World Press –   strony facebookowej. Jesteście z nami zarówno w chwilach radosnych, jak i przy sytuacjach trudnych,  a często też dramatycznych. W zakończonym 2017 roku odwiedziliście nas 612149 razy, co świadczy o Waszym zainteresowaniu działalnością ratowniczą w naszej małej ojczyźnie jaką jest miasto i gmina Grybów.  Najczęściej wchodzicie na nasze strony pomiędzy godziną 19: 00 a 21:15. Ulubionym dniem odwiedzin jest piątek i niedziela lub w tygodniu  po większej akcji – do 24 godzin po niej. Dniem rekordowym był 10 marca, kiedy to informacja odebrana  została 52100 razy. Najczęściej są to osoby w wieku 18-24 lat, więcej kobiet niż mężczyzn o 8%. Poza Polską,  mamy fanów w 34 krajach świata,  z czego największa grupa to Wielka Brytania, Niemcy, Norwegia, Szwecja,  i inne. Na terenie naszego kraju mamy ich najwięcej w Grybowie, Krakowie, Kąclowej i Warszawie. Do artykułów dodanych zostało  1321 zdjęć z działań ratunkowych i innych wydarzeń związanych z naszą jednostką.

Jak widać z  powyższego, skala i zasięg strony jest ogromna, wręcz zaskakująca. Było to wszystko możliwe dzięki  systematycznemu „obrabianiu” wpisów i zdjęć  przez administratora strony, czasem w dzień, późno w nocy lub nad ranem tak, aby informacja dotarła do Państwa jak najszybciej. Może nie wszystko było wykonane w sposób idealny i profesjonalny,  gdyż czasami jest się zmęczonym po nocnej akcji a wtedy nie wszystko wychodzi tak jak powinno gdy nie ma na to czasu. Niemniej najważniejszym celem tej strony jest treść informacji a nie forma przekazu. Praca ta, która również ma charakter charytatywny, wykonywana jest  praktycznie jednoosobowo co wymaga sporo poświęcenia i czasu. Tak dla przykładu podam że w ub. roku pochłonęła mi ok. 10 tyś. minut czyli 166 godzin, co średnio daje 50 min.  na 1 artykuł -bez znaczenia  czy był on długi czy krotki, nie wspominając o sprawach pośrednich.

Korzystając okazji,  pragnę  podziękować założycielowi tej strony i doradcy informatycznemu, Panu Adamowi Lachurowi, na którego pomoc zawsze mogę liczyć a który od kilku lat współpracował ze mną i włożył  swój  duży wkład w istnienie tej strony.

Na końcu, jeszcze raz Państwu dziękuję za Waszą obecność i czujność w wydarzeniach ratowniczych. Życzę wszystkiego dobrego w 2018 roku, a przede wszystkim bezpieczeństwa, abyśmy nie musieli się spotykać w ciężkich sytuacjach ratując zdrowie, życie lub mienie.

Pozdrawiam

Administrator strony

dh Marcin Koszyk