Kolejna inwestycja w sprzęt ratowniczy

W ostatnich dniach 2017 roku, do naszej remizy trafił kolejny sprzęt ratowniczy. Było to możliwe dzięki osobistemu zaangażowaniu Burmistrza Miasta Grybowa –  Pana Pawła Fydy, pracowników UM w Grybowie oraz prezesa jednostki Waldemara Kroka. Zostaliśmy doposażeni na kwotę ok. 30 tys. zł. Zadanie współfinansowane było ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Otrzymaliśmy do ratownictwa medycznego kolejną torbę ratowniczą typu PSP R1 w raz z wyposażeniem i szynami kramera a do ratownictwa technicznego: wysokiej klasy zestaw poduszek wysokociśnieniowych z osprzętem oraz ręczny zestaw hydrauliczny do otwierania drzwi i ucinania pedałów.

Paweł Fyda, burmistrz Miasta Grybowa: „To kolejna dobra wiadomość dla jednostki samorządu terytorialnego jaką jest miasto Grybów. Nie kryję zadowolenia, że mogliśmy uczestniczyć w tym programie i uzyskaliśmy tak wysokie dofinansowanie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta oraz druhów strażaków. Pragnę podkreślić, że strażacy ochotnicy z naszej jednostki działają prężnie i jest to bardzo dobra jednostka. Posiadają wyspecjalizowany sprzęt oraz dobrze wyszkoloną kadrę strażaków. Uczestniczy w bardzo dużej ilości akcji, stąd też sprzęt bardzo się przyda.