Kariera, awanse …..duuuuuużo zmian

W ostatnim czasie Prezes Zarządu OSP Grybów – Biała dh Waldemar Krok został mianowany  z-cą Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Zobligowany zatem został zrzec się członkostwa w Zarządzie Ochotniczej Straży Pożarnej  Grybów – Biała.  Do tej pory był oficerem Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie w stopniu starszego  kapitana, pełniąc równocześnie przez ostatnie 4 lata funkcję Prezesa OSP,  a w latach 2010 – 2014 naczelnikiem tejże jednostki. Dziękując za dobrą współpracę w zarządem, serdecznie mu gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów.

W związku z powyższym musiały nastąpić roszady w ścisłym kierownictwie  naszej  jednostki. Odbyło się to na Zebraniu Zarządu OSP 13 lutego b.r.

Prezesem został   aspirant  dh Jakub Liszka, który od 2016r. był Naczelnikiem OSP a od 2015r członkiem zarządu, pracując równocześnie w Państwowej Straży Pożarnej – Jednostce Ratowniczo –  Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu.

Miejsce naczelnika objął  po 2 latach przerwy na tym stanowisku  dh Marcin Koszyk, który od 2016r. był z-cą Naczelnika OSP,  a w latach 2011-2015 był także sekretarzem zarządu.

Wolne stanowisko  z-cy naczelnika przejął dh Mateusz Filip, któremu działalność bojowa nie jest obca a  w Zarządzie OSP działa od 2010 roku. Najpierw jako opiekun Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych a od 2016 roku jako  V-ce prezes

 

V-ce prezesem jest dh  Sylwia Lichoń. Od 2 lat Sekretarzem Zarządu i nadal będzie to  czynić równorzędnie z nowo przyjętą  funkcją.  Przy tej okazji należy zwrócić uwagę, że dh Sylwia jest pierwszą kobietą  w 113 – letniej  historii naszej jednostki, powołaną na takie wysokie stanowisko.

 

Wszystkim wybranym członkom Prezydium Zarządu  OSP Grybów – Biała życzymy powodzenia na  nowych stanowiskach,  trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy charytatywnej na rzecz ratowania zdrowia, życia, mienia w obszarze miasta i gminy Grybów.