Egzaminy i ślubowanie nowych strażaków

W dniach  od 05 listopada do 05 grudnia 2018 r.  w budynku naszej strażnicy odbyło się jednoetapowe szkolenie strażaków z terenu Miasta i Gminy Grybów, w którym uczestniczyło dwóch naszych druhów. Odbyło się ono według schematu, na który wchodziło szkolenie  I i II stopnia wraz z ratownictwem technicznym, ratownictwem na wodach, szkoleniem z zakresu sprowadzania helikoptera LPR i kierowania ruchem. Po ukończeniu egzaminu teoretycznego i praktycznego na placach przed budynkiem, nastąpiło wręczenie dokumentów uprawniających do brania udziału w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Następnie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości ślubowania przy sztandarze Ochotniczej Straży Pożarnej Grybów – Biała, zaproszonych gościach i przedstawicielach jednostek z których pochodzili kursanci.

Serdecznie gratulujemy nowym strażakom  – ratownikom a zwłaszcza Ireneuszowi Rejowskiemu i Mikołajowi Lichoniowi, którzy dołączyli do naszej „rodziny strażackiej” pod szyldem OSP KSRG Grybów – Biała.