3 maja 2017
– Obchody Dnia Strażaka

Dnia 3 maja nasza jednostka miała zaszczyt uczestniczyć w miejsko- gminnych obchodach Dnia Strażaka, które połączone były z 226 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości te zostały rozpoczęte w Bazylice pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie Mszą Świętą odprawioną w intencji Ojczyzny oraz za strażaków i ich rodziny, a także za zmarłych członków, w szczególności za dh Antoniego Bieniasa. Następnie miał miejsce uroczysty przemarsz pod pomnik Ofiar Faszyzmu do parku miejskiego, gdzie odśpiewano hymn Polski oraz złożono kwiaty.Uroczystości zakończono przejściem na stadion miejski, gdzie złożono życzenia dla wszystkich strażaków i ich rodzin, oddelegowano poczty sztandarowe oraz rozformowano pododdziały.

Fot. Danusia Kruczek

Napisz komentarz: