19 lutego 2017 /NIEDZIELA/
Coś ważnego ma się wydarzyć w niedzielę?

Wydarzy się coś niesamowitego – już  w najbliższą  niedzielę!!!!!

W najbliższą niedzielę (tj. 19 lutego)  każdy z Was może stać się na chwile strażakiem ratującym komuś życie. Wystarczy, że przyjdziesz  do gabinetu lekarskiego „Adma” w Grybowie przy ul. Grunwaldzkiej 36, pomiędzy godziną 8:00 a 13:00 i oddasz krew, której co dziesiąta osoba przebywająca w szpitalu potrzebuje. W ten sposób realnie możesz uratować komuś życie i poczuć się tak, jak każdy strażak – ratownik po udanej akcji ratowniczej.

Jakby tego było mało to możesz też oddać kilka kropli krwi do badań genetycznych aby stać się w ten sposób potencjalnym dawcą szpiku kostnego, zapisanym w europejskim i  światowym rejestrze dawców szpiku kostnego.

Jak się do tego ważnego wydarzenia przygotować???

Gorąca herbata z cytryną, ciepły koc i nie dajemy się przeziębieniu, aby lekarz dyżurujący w czasie akcji potwierdził naszą zdolność do donacji.
Przypominamy, że co najmniej tydzień przed oddaniem krwi nie można przyjmować leków typu aspiryna. Powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Rzetelnie wypełniamy ankietę i odpowiadamy na pytania lekarza. Nasza krew ma pomóc a nie zaszkodzić. Próbki z każdej jednostki krwi przechodzą dokładne badania w laboratorium. Kiedy okaże się, że krew zawiera niepożądane składniki zostanie zutylizowana. Jednocześnie jeśli wykryją coś niebezpiecznego, pacjent zostanie o tym natychmiast poinformowany.

Oddając krew nie tylko pomagasz, ale dbasz również o swoje zdrowie!
Dlatego serdecznie i gorąco zapraszamy!
Na życzenie, prezes stowarzyszenia osobiście przygotuje kawę lub herbatę 😉
Rano jemy lekkie, mało tłuste śniadanie, i piejmy dużo wody mineralnej. Zabieramy ze sobą dowód osobisty, uśmiech i garść pozytywnej energii J

…..a po wszystkim zajadamy się otrzymanymi czekoladami.

Do zobaczenia w najbliższą niedzielę!

Napisz komentarz:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>