17 sierpnia 2018 godz. 18:30 Grybów oś Biała Wyżna i Siołkowa ( 2 akcje)
– Rozpoznanie zagrożenia

Rozpoznania zagrożenia od owadów błonkoskrzydłych.

W działaniach uczestniczyła OSP KSRG Grybów – Biała W. a w drugiej akcji także OSP Siołkowa.

Ps. Przy tej okazji przypominamy, iż straż nie usuwa żadnych owadów. Takimi sprawami zajmują się firmy dezynsekcyjne. Szerszenie potrzebują kilku tygodni na całkowite zadomowienie się. Dla tego właściciele posesji mają sporo czasu, aby zastanowić się jak je wyeliminować, nie dopuszczając do sytuacji w której zagrożone będzie zdrowie i życie mieszkańców. Straż może się udać do ich usuwania tylko i wyłącznie alarmowo, gdy jest bezpośrednie zagrożenia zdrowia i życia w momencie alarmu tzn.  gdy szerszenie w danej chwili atakuje osobę uczuloną na jad lub znajdują się w strefie zagrożenia osoby niepełnosprawne.