15 kwietnia 2017 godz. 20:06 Polna
– Alarm w czasie rezurekcji

Wezwanie do usunięcia z jezdni rozlanego oleju napędowego,  który zagrażajał bezpieczeństwu kierowców. W działaniach uczestniczyła OSP KSRG Grybów – Biała.

Ps. Spektakularna akcja podczas odbywającej się w bazylice Mszy św. rezurekcyjnej, w czasie której wszyscy strażacy brali udział. Mając doświadczenie z poprzednich lat, zdecydowaliśmy  aby część strażaków  uczestniczyła „po cywilu” a pozostali w tradycyjnym ceremoniale rezurekcyjnej oprawy liturgicznej.  Gdy otrzymaliśmy informację (poprzez system selektywnego alarmowania na telefony) ze Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, minęło tylko kilka chwil aby przecisnąć  się przez tłum ludzi i znaleźć się w remizie przygotowani do wyjazdu. Po zakończonych działaniach, strażacy w mundurach galowych powrócili na dalszą część rezurekcji. Powyższa sytuacja po raz kolejny udowodniła naszą sprawność i gotowość bojową do działań w najmniej spodziewanych okolicznościach.

Napisz komentarz: