04 lutego 2017
– III Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Brzezna 2017”

Dnia 04 lutego 2017 r. na hali sportowej w Brzeznej odbył się III  Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  Powiatu Nowosądeckiego „Brzezna 2017” . Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 390 zawodników z   78 drużyn w pięcioosobowych składach, w śród których  nie zabrakło dwóch z naszej jednostki  – chłopięcej i dziewczęcej.  Ponadto w zawodach uczestniczyły też drużyny MDP z jednostek OSP ze  Słowacji  regionu Stara Lubownia oraz drużyna MDP z OSP Jordanów, powiatu Sucha Beskidzka. Rywalizacja przeprowadzona została na hali o wymiarach 10 m x 8m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Zadania te wykonywane są również podczas zawodów przeprowadzanych wg regulaminu CTIF. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność – za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.

Turniej halowy jest dobrą okazją do wypróbowania własnych umiejętności pożarniczych przez członków  MDP a także sposobem na głębsze zainteresowanie się tematyką strażacką poprzez integrację zawodników z rówieśnikami  innych jednostek powiatu nowosądeckiego i okręgu starej Lubowni ze Słowacji.

Napisz komentarz:

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>